Aktualności

17.11.2016
Forum Innowacji

Już w najbliższych dniach, tj. 17 i 18 listopada w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się Forum Innowacji. Dwudniowe wydarzenie dedykowane studentom i doktorantom zainteresowanym przedsiębiorczością oraz innowacjami.


18.07.2016
Ruszył projekt Akademia Innowacyjnego Studenta!

 

Akademia Innowacyjnego Studenta, to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie współpracy środowiska akademickiego z sektorem przedsiębiorstw na rzecz promowania i wzmacniania postaw proinnowacyjnych wśród studentów i doktorantów, poprzez:

  • budowanie postawy proinnowacyjnej wśród studentów i doktorantów w województwie lubelskim,
  • rozwój przedsiębiorczości wśród studentów i doktorantów w województwie lubelskim.
  • wyposażenie studentów i doktorantów w wiedzę oraz umiejętności związane z zakładaniem własnej działalności (firmy, start-up).

 

Projekt składa się z z dwóch zasadniczych części:

I) Promocji idei przedsiębiorczość i innowacji wśród studentów z województwa lubelskiego,

II) Forum Innowacji, podczas którego odbędzie się warsztaty dla studentów, w ramach których zostaną wypracowane pomysły na działalność biznesową studentów.

Poszczególne części związane będą z rozmiatymi przedsięwzięcami, jak np. konkursami, grą miejscą czy spotkaniami na wybranych uczelanich. O aktualnie prowadzonych działaniach będziemy informować na bieżącej stronie internetowej (www.inno-broker.pl) oraz facebookowym profilu o nazwie: Akademia Innowacyjnego Studenta.

 

Szczegółowe pytania prosimy kierować na adres mailowy koordynatora Projektu:

Ilona Dąbrowska, e-mail: i.dabrowska@lpnt.pl

Dodatkowo polecamy śledzić nasz facebookowy profil.

 

Projekt Akademia Innowacyjnego Studenta realizowany w ramach programu Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego, jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nr umowy MNiSW/2016/BM/234.


15.01.2016
Alfa School

Już 28 i 29 stycznia w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym odbędzie się Alfa School – wydarzenie, podczas którego inwestorzy i naukowcy będą pracować wspólnie nad komercjalizacją pomysłów. Wydarzenie – przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – organizują wspólnie: SpeedUp Venture Capital Group, LPNT oraz globalna firma prawnicza, Dentons.

Cel warsztatów jest prosty: podzielenie się doświadczeniem, networking oraz znalezienie projektów naukowych, w które fundusze inwestycyjne skupione wokół programu NCBR, BRIdge Alfa, będą mogły zainwestować nawet 1 mln złotych.

Uczestnicy styczniowej edycji Alfa School poznają m.in. zasady budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego, dowiedzą się jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutują wątpliwości dotyczące praw majątkowych i dowiedzą się, jak przygotować prezentację inwestorską. Co więcej, po południu 28 stycznia, uczestnicy będą mieli czas na skonsultowanie projektów twarzą w twarz z przedstawicielami funduszy takich jak Infini, Impera Alfa, Polski Instytut Badań i Rozwoju czy SpeedUp BRIdge Alfa oraz poznają tych naukowców, którzy już współpracują z funduszami i z sukcesem komercjalizują swoje projekty.

Więcej informacji pod linkiem: http://lpnt.pl/blog/myslisz-o-komercjalizacji-swojego-pomyslu-przyjdz-na-alfa-school/